Посета на Лас Вегас со американска виза онлајн

Со онлајн американска виза

Ако сакате да го посетите Лас Вегас за деловни или туристички цели, ќе мора да аплицирате за американска виза. Ова ќе ви обезбеди дозвола да ја посетите земјата во период од 6 месеци, и за работа и за патување.

Еден од најпопуларните градови во светот, Лас Вегас е крајна дестинација за сите љубители на забави. Ако сакате да се препуштите на добра игра на рулет или покер, најголемата атракција за вас се казината - и тие се отворени 24 часа на ден. Во Лас Вегас нема место за потценување - каде и да одите, ќе ве пречекаат трепкачки светла и хотели кои направија сопствен град. Иако честопати се нарекува Град на гревот поради специфичните видови на забава што се достапни овде, има многу други атракции во Вегас кои се погодни за сите во вашето семејство, исто така, не се работи само за обид за голема победа.

Ако сакате да гледате емисии во живо што ги приредуваат најголемите ѕвезди на тоа време, тогаш Лас Вегас Стрип ќе биде идеалното место за вас да ги погледнете светски познатите уметници како што се Селин Дион, Елтон Џон и Мараја Кери или Cirque du Soleil! Уште една голема атракција што носи огромна толпа туристи на местото е Големиот Кањон - тука ќе ви биде понудена опцијата да се возите со хеликоптер за да ве однесе до самиот врв. Ако сакате наскоро да го посетите Градот на гревовите, продолжете да ја читате оваа статија - овде ќе ги најдете сите информации поврзани со визата што треба да ги знаете пред да почнете да ги пакувате куферите!

Американска виза онлајн е електронско овластување за патување или дозвола за патување за да ги посетите Соединетите Американски Држави во период до 90 дена и да ги посетите овие неверојатни места во Соединетите држави. Меѓународните посетители мора да имаат а Американска виза онлајн да може да посети многу атракции во Соединетите држави. Странските државјани можат да аплицираат за Апликација за виза во САД за неколку минути. Процес за аплицирање за американска виза е автоматизирана, едноставна и целосно онлајн.

Лас Вегас

Кои се некои од најдобрите работи што треба да се прават во Лас Вегас?

Хотел во Лас Вегас

Топ туристички атракции во Лас Вегас

Според она што го споменавме претходно, има толку многу работи што треба да ги видите и направите во градот што ќе треба да го натрупате вашиот план колку што е можно повеќе! Некои од најпопуларните атракции за разгледување што ги посетуваат туристите вклучуваат Венецијански хотел, хотел Париз и Белаџо.

Венецијански хотел

Дали сакате да вкусите неограничена забава во француската престолнина, но во исто време да останете со буџет, тогаш треба да го посетите хотелот Париз! Со самото место на реплика на Ајфеловата кула во просториите, овде можете да добиете панорамски поглед на градот од палубата за набљудување, која се наоѓа на врвот на верзијата Вегас на Ајфеловата кула.

Белагио

Уште едно врвно име во нашата листа, The Bellagio е познат меѓу посетителите по своите одлични извонредни сместувања. Ако сакате да го добиете целосното искуство во Лас Вегас, треба да отидете во The Bellagio, во кој се сместени и Галеријата за ликовни уметности Bellagio, ботанички градини и спектакуларен приказ на фонтана. Најдоброто место за престој во Лас Вегас, доколку е во рамките на вашиот буџет, не пропуштајте ја шансата да го посетите The Bellagio! 

Американска виза онлајн сега е достапен за добивање преку мобилен телефон или таблет или компјутер преку е-пошта, без да се бара посета на локалната US Амбасада. Исто така, Формулар за американска виза е поедноставено за да се заврши онлајн на оваа веб-локација за помалку од 3 минути.

Зошто ми е потребна виза за Лас Вегас?

 Виза за Калифорнија

Виза за Лас Вегас

Ако сакате да уживате во многуте различни атракции на Лас Вегас, задолжително е да имате некаква форма на виза со вас како форма на овластување за патување од владата, заедно со други потребни документи како што се вашите пасош, документи поврзани со банка, потврдени авионски билети, доказ за лична карта, даночни документи итн.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:
Сценската убавина на иконите патишта е најдобриот начин да ги погледнете неверојатно убавите и разновидни пејзажи на САД. Па зошто да чекате повеќе? Спакувајте ги куферите и резервирајте го вашето патување во САД денес за најдоброто американско искуство на патување. Дознајте повеќе на Туристички водич за најдобри американски патувања

Која е подобноста за виза за посета на Лас Вегас?

Подобност за виза за посета на Калифорнија

Подобност за виза за посета на Лас Вегас

За да ги посетите Соединетите Американски Држави, ќе треба да имате виза. Постојат првенствено три различни видови визи, имено привремена виза (за туристи), а зелена карта (за постојан престој), и студентски визи. Ако го посетувате Лас Вегас главно за целите на туризмот и разгледувањето на знаменитостите, ќе ви треба привремена виза. Ако сакате да аплицирате за ваков вид виза, мора да аплицирате за американска виза преку Интернет или да ја посетите американската амбасада во вашата земја за да соберете повеќе информации.

Сепак, мора да имате на ум и дека Владата на САД го воведе Програма за откажување од виза (VWP) за 72 различни земји. Ако припаѓате на некоја од овие земји, нема да треба да аплицирате за виза за патување, едноставно можете да го пополните ESTA или Електронскиот систем за овластување за патување 72 часа пред да стигнете до вашата дестинација. Земјите се - Андора, Австралија, Австрија, Белгија, Брунеи, Чиле, Чешка, Данска, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Унгарија, Исланд, Ирска, Италија, Јапонија, Латвија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Холандија , Нов Зеланд, Норвешка, Португалија, Сан Марино, Сингапур, Словачка, Словенија, Јужна Кореја, Шпанија, Шведска, Швајцарија, Тајван.

Во случај да престојувате во САД повеќе од 90 дена, тогаш ESTA нема да биде доволно - ќе треба да аплицирате за Категорија Б1 (деловни цели) or Категорија Б2 (туризам) наместо виза.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:

Од граѓаните на Јужна Кореја се бара да аплицираат за американска виза за да влезат во Соединетите држави за посети до 90 дена за туристички, деловни или транзитни цели. Дознајте повеќе на  Американска виза од Јужна Кореја

Што е американска виза онлајн?

ESTA американска виза, или американски електронски систем за овластување за патување, е задолжителна патна исправа за граѓаните на земји без визи. Ако сте државјанин на американска земја што ги исполнува условите за ESTA, ќе ви треба ESTA американска виза за престој or транзит, или за туризам и разгледување, или за бизнис цели.

Аплицирањето за ESTA USA виза е јасен процес и целиот процес може да се заврши онлајн. Сепак, добра идеја е да се разберат кои се основните барања на САД ESTA пред да започнете со процесот. За да аплицирате за вашата ESTA US Visa, ќе треба да го пополните формуларот за апликација на оваа веб-локација, да обезбедите податоци за пасош, вработување и патување и да платите онлајн.

Како можам да аплицирам за виза за да го посетам Лас Вегас?

Американска виза

Виза за посета на Лас Вегас

За да ја започнете вашата апликација, одете на www.evisa-us.org и кликнете на Аплицирај онлајн. Ова ќе ве доведе до Формуларот за апликација за виза на САД ESTA. Оваа веб-локација обезбедува поддршка за повеќе јазици како француски, шпански, италијански, холандски, норвешки, дански и многу повеќе. Изберете го вашиот јазик како што е прикажано и можете да го видите формуларот за апликација преведен на вашиот мајчин јазик.

Ако имате проблем да го пополните формуларот за апликација, постојат повеќе ресурси кои ќе ви помогнат. Има Најчесто поставувани прашања страница и општи барања за американската ESTA страница. Доколку ви треба каква било помош или ви требаат какви било појаснувања, контактирајте го нашиот helpdesk за поддршка и водство.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:
Соединетите Американски Држави се најбараната дестинација за повисоки студии од милиони студенти од целиот свет. Дознајте повеќе на Студирање во САД со ESTA US Visa

Дали треба да земам копија од мојата американска виза?

Мојата американска виза

Мојата американска виза

Секогаш се препорачува да се задржи на дополнителна копија од вашата eVisa со вас, секогаш кога летате во друга земја. Доколку во секој случај не можете да најдете копија од вашата виза, земјата одредиште ќе ви го одбие влезот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:
Сместен во срцето на северозападниот дел на Вајоминг, Националниот парк Гранд Тетон е признат како Американски национален парк. Овде ќе го најдете многу познатиот опсег Тетон кој е еден од главните врвови во овој простран парк од околу 310,000 хектари. Дознајте повеќе на Националниот парк Гранд Тетон, САД

Колку долго важи американската виза?

Валидноста на вашата виза се однесува на временскиот период за кој ќе можете да влезете во САД користејќи ја. Освен ако не е поинаку наведено, ќе можете да влезете во САД во секое време со вашата виза пред нејзиното истекување, и се додека не сте го потрошиле максималниот број на влезови доделени за една виза. 

Вашата американска виза ќе стапи во сила од датумот на нејзиното издавање. Вашата виза автоматски ќе стане неважечка штом ќе истече нејзиниот рок, без оглед на тоа дали записите се потрошени или не. Обично, на 10-годишна туристичка виза (Б2) 10-годишна деловна виза (Б1) има важност до 10 години, со периоди на престој од 6 месеци во исто време и повеќекратни записи.

American Visa Online важи до 2 (две) години од датумот на издавање или додека не ви истече важноста на пасошот, кое и да е прво. Периодот на важност на вашата електронска виза се разликува од времетраењето на вашиот престој. Додека е-визата за САД важи 2 години, вашата времетраењето не смее да надмине 90 дена. Може да влезете во Соединетите Држави во секое време во рамките на периодот на важност.

Прочитајте што се случува кога аплицирате Апликација за виза во САД и следните чекори.

Може ли да ја продолжам визата?

Не е возможно да ја продолжите вашата американска виза. Во случај да истече вашата американска виза, ќе мора да пополните нова апликација, следејќи го истиот процес што го следевте за вашата оригинална апликација за виза. 

Прочитајте за тоа како студентите имаат можност да искористат Американска виза онлајн преку средствата на Апликација за американска виза за студенти.

Кои се главните аеродроми во Лас Вегас?

Хотел во Лас Вегас

Главниот аеродром во Лас Вегас Лас Вегас на кој повеќето луѓе се одлучуваат да летаат е тој Аеродром Мекаран. Сместено на оддалеченост од само 5 милји од центарот на Лас Вегас, нема да ви треба многу време за да стигнете до вашиот хотел откако ќе слетате на овој аеродром, за разлика од многу големи аеродроми во градовите во САД. Следниот најблизок аеродром во Лас Вегас е Аеродром Булхед кој се наоѓа на оддалеченост од 70 милји. И двете се поврзани со повеќето од главните аеродроми во светот. Посетителите исто така можат слободно да слетаат на Аеродром Гранд Кањон ако сакаат да ја посетат областа пред да заминат во градот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:
Од широко отвореното море на Јужна Калифорнија до надреалниот шарм на океанот на островите Хаваи, откријте совршени брегови низ оваа страна на Соединетите држави, што е без изненадување дом на некои од најпознатите и најбараните плажи во Америка. Прочитајте повеќе на Најдобрите плажи во западниот брег, САД

Кои се најдобрите можности за работа и патување во Лас Вегас?

Во Глам Сити, секој агол и агол е исполнет со забава, така што повеќето од работните можности достапни овде се засноваат на сектор за забава, бидејќи тука се достапни многу хотели, казина и барови.


Проверете ја вашата подобност за американска виза онлајн и аплицирајте за US Visa Online 72 часа пред вашиот лет. Британски граѓани, Државјани на Шпанија, Француски граѓани, Јапонски граѓани Италијански граѓани може да аплицира онлајн за електронска американска виза. Доколку ви треба каква било помош или ви требаат какви било појаснувања, контактирајте со нас Биро за помош за американска виза за поддршка и водство.